CZESŁAW & Mimi | Bielsko – Biała 11.09.2011

No i stało się! Bilety na Czesław Śpiewa kupione – wyszukała Mimi. Dostaliśmy ostatnie miejsca. Jedziemy do Bielska na koncert.

Pierwszym zaskoczeniem była piękna sala – całkiem podobna do tej z krakowskiej Filharmonii. Czerwone fotele zapełniają się do ostatniego miejsca. Z boku dostawiono jeszcze rzędy krzeseł. Atmosfera gęstnieje. Publiczność punktualnie zjawia się na swoich miejscach, co Czesław zresztą nie omieszkał zauważyć i podziękować:

– Wy w Bielsku jesteście tacy grzeczni, przychodzicie punktualnie. To jest fajne!

Często podczas koncertów jest tak, że znane utwory nie zawsze się mi podobają. Artyści są zmęczeni kolejnym dniem w trasie. Jednak Czesław Mozil już na początku wchodzi pełen energii i optymizmu, jakby grał pierwszy koncert od dłuższego czasu. To bardzo miłe, że potrafi tak zjednać sobie publiczność w pierwszych zdaniach i nutach. Myślę, że to właśnie ta postawa lidera i pozostałych członków zespołu działa na ludzi, jak magnes.

A co do muzyki, to wiele zagranych utworów brzmiało jeszcze lepiej niż na płycie. Najlepsze jednak było rozszerzenie instrumentalistyki do granic niemożliwości. Czesław wzbogacił każdy utwór o niespotykane dźwięki i linie melodyczne. Co chwile porozumiewawczo patrzyłem na Mimi, której też się bardzo podobało. Nie raz szturchaliśmy się na różnej akordy nie tylko akordeonu :)

Aranżacja utworów na najwyższym poziome – tylko najwięksi artyści potrafią zrobić coś takiego. Koncert na medal i na długo zostanie w naszej pamięci.

To, że Czesław Mozil jest gwiazdą polskiego show biznesu, to wiadomo. Natomiast fakt, że jest naprawdę sympatycznym i miłym facetem, mieliśmy okazję się przekonać po koncercie, ucinając sobie z nim pogawędkę i resztą zespołu. No i teraz oprócz wrażeń estetyczno – muzycznych, mamy płytę z podpisami całego zespołu :)

Reklamy

6 Komentarzy to “CZESŁAW & Mimi | Bielsko – Biała 11.09.2011”

 1. No, no,no ale szczęściara z Mimi. W październiku Czesław ma być w Gdańsku, mamnadzieję, że tym razem my się załapiemy. Pozdrawiamy serdecznie Marta iPaweł

 2. Marta: dzięki za komentarz! Na koncert Czesława naprawdę warto się wybrać. Znane utwory w zupełnie nowych aranżacjach. Dla mnie super! Pozdrawiam!

 3. aż mi głupio, ale pierwszy raz o nim słyszę, to sobie znajdę na youtube i posłucham, bo pięknie zachwalasz, widać, że bardzo Wam się podobało.
  uściski i dobrego wypoczynku u braci Węgrów życzę :)))

  • Ula: dzięki za komentarz. Po pierwsze dziękuję za urlopowe życzenia, a po drugie może Czesław Cię porwie? Któż to wie.
   Pozdrawiam!

 4. No wreszcie doczekałam się relacji z koncertu Czesława :)
  Super zdjęcia(bardzo podoba mi się ten postarzający efekt), zazdroszczę wam tej fotki z Czesławem niezmiernie, bo to świetny i bardzo oryginalny człowiek!
  No i ten tekst o grzecznych osobach – no po prostu coś pięknego!

  • Lady Briana: dziękuję za komentarz! Prawdą jest, że Czesław to niezły oryginał w dobrym tego słowa znaczeniu. No i jest też grzeczny :)
   Pozdrawiam!

%d blogerów lubi to: