Pozor! Cafe Černá Hvězda | Ostrava

Z naszych małych i dużych podróży, staram się zapisywać ciekawe miejsca. Nie tylko dla swojej pamięci, ale i dla użytku innych osób.

Podczas ostatniej krótkiej wizyty w Ostrawie, postanowiliśmy przejść się ulicą Stodolni, która jest pełna knajpek, barów i restauracji. W związku z tym, że była dopiero 12 w południe, życie na tej uliczce dopiero się rozkręcało.

Samo południe, to świetna pora na kawę. Nasz wybór padł na Cafe Černá Hvězda. Zamawiamy, jak zwykle dla mnie espresso i cappuccino dla Mimi.

No i jest klapa! Espresso to lurka jakich mało, a cappuccino wygląda i smakuje, jakby było zrobione z proszku. Rzadko się to zdarza, ale nie dopijamy do końca. Oj, trzeba było wrócić do sprawdzonej kawiarni Ostravanka Coffee Shop! Tak to czasem bywa. I dlatego, jeśli zdarzy Wam się szukać dobrej kawy w Ostrawie omijajcie kawiarnię pod czarną gwiazdą, bo gwiazda faktycznie czarna :)

Reklamy

8 Komentarzy to “Pozor! Cafe Černá Hvězda | Ostrava”

 1. A tak w ogóle Stodolní to chyba najsłynniejsza ulica w Ostravie :) tu lista klubów http://www.stodolni.cz/mapa.php?
  Ostatnio jak byłam w O. to jadłam kolację w super knajpce włoskiej, w zasadzie bardziej wine-barze, niż knajpce, Natale Gini. Wystrój taki sobie, ale plusy były trzy: a) otwarte późnym wieczorem, co w O. jest naprawdę rzadkością ;), b) super jedzenie, raczej przekąski, niż „dania”, c) dwaj przefajni kelnerzy.

  • Ula: dzięki za komentarz! To naprawdę świetny pomysł, żeby zrobić taką uliczkę w mieście. Już sobie wyobrażam, co się tam dzieje pod wieczór :)
   Czesi chyba nie za bardzo lubią po nocach się szwendać i chyba też w dni wolne. Przy okazji naszej wizyty w Olomoucu w sobote ok. 16 ulice zupełnie opustoszały.
   pozdrawiam!

 2. To chyba kwestia Ostrawy samej w sobie. Niestety. ;)

 3. Poprosze na poster:)))Cudne!

 4. Świetne zdjęcia. Doskonałe. I podoba mi się postarzone wcielenie. Mogę spytać co to za filtr?

  • Delie: dzięki za komentarz. Zdjęcia maja duża dynamikę tonów uzyskane w Photoshopie (podobnie, jak te efekty starzenia) oraz były robione obiektywem z tiltem, żeby uzyskać dziwną głębie obrazu :)
   pozdrawiam!

%d blogerów lubi to: